Podle čeho vybrat stříbrné náušnice?

Stříbro je krásný světlý kov, který vypadá dobře na každém. Pokud sháníte ne příliš finančně nákladné a přitom velice elegantní náušnice, volte právě stříbro. Ať už hledáte šperk pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, poradíme vám, jak nejlépe vybrat.

Na co si dát pozor?

Jako první dejte pozor, zda je materiál, ze kterého šperk vyrobený, skutečně stříbro. Stříbrný řetízek stejně jako stříbrné náušnice by měl mít na sobě punc. Jistotou je ale především nákup u dobrých a prověřených prodejců. Kromě tohoto důležitého kritéria je třeba hledět i na provedení. Výběr vzhledu záleží především na vašem vkusu, ale celkově se vyplatí nekupovat příliš tenké řetízky, ale nedošlo k jejich roztrhnutí například kvůli:

  • Zavadění o látku nebo o vlastní ruku
  • Při manuálním čištění
  • Kvůli neúměrně těžkému přívěsku

Pokud chcete, aby vám váše stříbrný náušnice dlouho vydržely jako nové, zvolte takový, který má ochrannou vrstvu. Ta může být už součástí šperku a pak je tato informace u něj uvedena, nebo ji lze na přání dodělat. Posledním důležitým kritériem je pak délka řetízku, kterou můžete naměřit například pomocí provázku s pravítkem nebo látkového metru.

Pokud hledáte tip na zajímavý dárek, skvělou volbou bude stříbrný náramek nebo právě velmi oblíbené dámské stříbrné náušnice.

Náramky na ruku dle vlastního výběru?

Tak jako si pamatujete možná projekt vlastního vzhledu HTC, stejně tak si můžete vybrat šperky. V dnešní době jsou velmi populární produkty, které si můžete složit dle vlastní chuti. Typickým představitelem jsou náramky Pandora, kde si lidé houfně vybírají ne zrovna levné korálky ze stříbra či zlata.

Mnozí výrobci se tak snaží navázat na tento úspěšný projekt. Náramky na ruku, které ohromí a nejsou předražené? Využijte jiných alternativ. Velmi pěkné jsou náramky Morellato, či jiné méně známé značky jako třeba Tiste aj, kde si také můžete své dropsy dokupovat.

Chirurgická ocel je navíc pro náramek lepší volbou. Je sice těžší, ale odolnější a například v létě, kdy se koupeme a nechceme cennosti nechávat v kabelce pod dekou, je ideálním materiálem. Snese vodu dokonce i mořskou.

Pandora již dávno představila dokonce i náušnice stříbrné, které mě osobně zase tolik neoslovují, ale co vy na ně?